Čím starší, tím lepší – nahlédněte do světa luxusních rumů

Rubrika: Rum

Čím starší, tím lepší – nahlédněte do světa luxusních rumů

Stáří rumů má vliv nejen na jeho výslednou chuť, ale také na jeho investiční potenciál. V tomto článku vám představíme nejzásadnější zástupce starých rumů, které u nás na e-shopu najdete. A povíme také, jaký mají chuťový profil, a které mohou za pár let vynést slušnou sumu peněz.

Trhalka Hyde whisky koktejl

.

Už skoro dědeček, ale pořád jinoch s jiskrou

Emotion 1969 od New Grove je vlastně nalezenec. Rum objevený v zapomenutých sudech byl destilován v roce 1969. K výrobě tohoto rumu se používá jen ta nejlepší cukrová třtina výhradně z plantáže – Plantage Pamplemousses Garden Estate. A tak vznikl jedinečný rum, který má také investiční potenciál. A to za výhodnou vstupní cenu!

new grove rum - článek

Jedinečné umělecké dílo

Unikátní kolekce kolumbijských rumů Dictador oblečená do hávu designu, který navrhli indiánští umělci z kmene Huichol a Wixátari. Tento kmen obývá strmé rokle Sierra Madre occidental v mexickém Gran Nayar. Jejich kultura je nedotčená moderním stylem života více jak 3000 let.

Každý z vybraných umělců pracoval na sérii 25 lahví. Jejich podoba je tedy jedinečná a neopakovatelná. Každá lahev je naprostý originál. Vytvoření designu této série trvalo dohromady neskutečných 1750 dní. Jedna láhev vznikala celý týden. Celkově bylo v této sérii vyrobeno pouze 110 lahví. Za náš tým se jedná o spojení umění a jedinečného alkoholu, který v budoucnu můžete buď zhodnotit, nebo ho umístit do své sbírky, kde se bude jednoznačně vyjímat. U nás najdete tmavou variantu z roku 1977 a modrou z roku 1980.

 dictator - článek

Dokonalý rum skoro na předpis

Nejkvalitnější exkluzivní rum A.H. Riise Non Plus Ultra je výrobkem lékárníka Riise. Tento rum zraje průměrně 30 let a v chuti je velmi bohatý, má dlouho ovocnou příchuť s nádechem cedru, vanilky, karamelu a hořkého pomeranče. Výroba tohoto rumu je limitována na 3 000 kusů ročně. Má tedy i zajímavý investiční potenciál. Vhodný je ale také pro náročné milovníky rumů, kteří si užijí jeho jedinečnou chuť. 

Jamajská tradice v jedinečné lahvi

Značka Appleton Estate nepotřebuje velkého představování. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších distilerií na Jamajce. Traduje se, že rumy této značky popíjejí Jamajčané téměř denně. Navíc je míchá Joy Spence, první žena na světě, která získala titul master blender. Ta nedávno oslavila čtyřicetileté výročí v destilérce Appleton Estate.

appeleton estate 21 ČLÁNEK

Appleton Estate 21 Year Old Nassau Valley Casks skládá hold úrodnému jamajskému údolí podle kterého je také pojmenovaný. Toto údolí je taktéž domovem samotné destilérky Appleton Estate. Jedná se o rum, kterým potěšíte jakéhokoliv rumového znalce, ale i úplného rumového začátečníka. Rumy od Appletonu se vyjadřují příjemnou lehkostí a svěží chutí. A i když není zrovna nejstarší, věřte, že za pár let by jeho hodnota by mohla být mnohem vyšší.

Tip na závěr

Staré rumy přinášejí zejména zajímavý investiční potenciál, ale potěší i vytříbené chuťové buňky opravdových rumových znalců. V naší nabídce si můžete vybrat ze široké škály zástupců různých „věkových kategorií“. A díky snadnému filtru pro vás nebude hledání toho pravého nikterak náročné.

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.