Plantation – rum o vášni a odhodlanosti

Rubrika: Rum

Dictador – výběrčí daní, který se s tím nemazal…

Za značkou Plantation stojí odhodlanost a píle Alexandra Gabriela. Muž, který začínal tím, že vzkřísil prodeje luxusního koňaku Pierre Ferrand. Právě sudy od tohoto koňaku Alexandra trápily. Nechtěl, aby skončily rozštípané na nějakou štěpku, se kterou někdo bude maximálně grilovat.

Trhalka Hyde whisky koktejl

Poohlížel se tedy po jejich dalším využití. Napadlo ho, že sudy po koňaku by mohli využít výrobci rumů. Při svém hledání těch pravých se do Karibiku ale zamiloval natolik, že založil vlastní značku – Plantation. Sám uvádí popisuje základy značky slovy: „Byla to vášeň, které nešlo odolat!“. A právě ona vášeň a oddanost se snoubí i v chuti rumů značky Plantation. To, co zprvu byla čistě pracovní cesta, se ale brzy změnilo v celoživotní lásku. Severo totiž ochutnal místní rum a ten si tak zamiloval, že s ním začal obchodovat.

Devadesátá léta v Karibiku

Zatímco u nás jsou devadesátky divoké a ve znamení obnošených sak či sudů v Orlické přehradě, tak pro Alexandra jsou ve znamení putování po Karibiku. I když trochu ironicky, také kvůli sudům. Právě zde hledá ty nejlepší výrobce rumů a zakládá vlastní značku Plantation. V té se snoubí to nejlepší z řemeslné řady rumů, které pocházejí z tropických oblastí Karibiku. V roce 2012 získává ocenění Master Rum Blender of The Year. Jeho palírna je jmenována palírnou roku

Plantation - trhalka

Dokonalost bez kompromisů

Alexander Gabriel je známý tím, že má vytříbený vkus pro krásu. Je zvídavý a má cit pro lásku a vášeň. Navíc je neúnavným podnikatelem, který hledá dokonalost bez kompromisů. Podle něj není koňak a rum jen výborným nápojem, ale je prostředkem pro sdílení emocí

Jako klenot

Při výrobě rumu a koňaku Alexander Gabriel uplatňuje postupy starých řemeslníků, umělců a zlatníků. Chce, aby jeho výrobky byly klenotem a drahokamem. Je to vidět na designu lahví, na etiketách ale i na samotném výrobním procesu. A samozřejmě je to znát v chuti, která je vytříbená, dokonalá a je v naprosté souhře. Ničeho nesmí být moc, ale ani málo. Najít tento dokonalý směr je těžké, ale pro Alexandra je to ale absolutně stěžejní.  

planation - rum - trhalka

Alexander Gabriel v současnosti

Dnes je prezidentem a majitelem společnosti Maison Ferrand. Získává ocenění napřič kategoriemi a odvětvími. Zaměřuje na tři hlavní destiláty – Ferrand Cognac, Citadelle Gin a Plantation Rum. V nedávné době dokonce navštívil Českou republiku

Rumy Plantation jsou u veřejnosti velmi oblíbené, protože se jedná o vytříbené a jemné rumy, které se hodí jak na speciální příležitosti, tak na každodenní popíjení. 

Plantation - majitel-trhalka

Vybrali jsme pro vás nejlepší zástupce značky Plantation z naší nabídky:

Plantation Guyana 2007 Under the Sea 51 %

Jedná se o rum vyrobený z melasy v archivním kotlíkovém zařízení Pourt Mourant, který je jednoznačným důkazem Alexandrova důrazu na řemeslnost. Zraje nejdříve 13 let tropickým zráním ve 200 litrových sudech po bourbonu a další 2 roky kontinentálním zráním v 350 litrových sudech po koňaku Ferrand.

Plantation Jamaica 2007 48,4 %

Jamajka je známá rumy s vysokým obsahem esterů. Tento nový ročník je vyrobený z melasy z místně pěstované cukrové třtiny. Byl destilován v kotlíkovém destilačním přístroji, který vytváří velmi elegantní aromatický profil. Je výrazně lehčí než tradiční jamajské rumy. Ve vůni jsou intenzivní tropické tóny banánů a vanilky s meruňkami a kořením. Chuť je bohatě ovocná s tóny dřeva, vanilky, pudinku a toastů, které se rozvíjejí v melounu, guavě a vařeném jablku. Závěr v sobě snoubí kokosové mléko, dub, koření, vanilku, lékořici, banán a jemný dozvuk badyánu. 

Plantation Australia 2007 49,3 %

Jedinečná a limitovaná edice rumu. Pro Českou republiku bylo uvolněno pouze 280 lahví. Jedná se o 14letý melasový rum, jehož destilace probíhala v destilerii Beenleigh Artisan Distillery, což je nejstarší destilerie v Austrálii. Fermentace probíhala dlouhých 12 dní. Na láhvi najdete etiketu s papouškem Kakadu.

Plantation Pineapple Smoky 40 %

Jeden ze zástupců ovocných rumů – rum infuzovaný ananasem odrůdy Victoria zraje v sudu po rašelinové Teeling Single Malt irské whisky. Jeho chuť je bohatá, květnatá s akcentem na kouřové tóny. V chuti je cítit tropické ovoce, převážně pak ananas, citrusová kůra, náznak hřebíčku a suché rašeliny. Má výrazné a dlouhé kouřové zakončení. 

Plantation Single Cask Jamaica 1996 49,1 %

Jedná se o omezené verze rumů Haute Couture s dvojitým stárnutím. Těží z dalšího zrání v pečlivě vybraných sudech na pivo, víno nebo lihoviny. Ty jsou vybírány pro posílení jedinečných vlastností rumu. Každá lahev je personalizovaná a očíslovaná. Jsou typickým zástupcem rumů pro sběratele a lze je pořídit i jako investiční alkohol.

 

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.