Proč jsou ochucené rumy tak oblíbené?

Rubrika: Rum

Proč jsou ochucené rumy tak oblíbené?

Jedná se o druh rumů, které se dochucují převážně ovocem (mango, pomeranč, banán) nebo čokoládou či třeba vanilkou. Zřídkakdy překročí 40 % alkoholu a jsou notně vyhledávané převážně jako složka do koktejlů.

AH Riise family reserve

V oblibě je mají ale lidé jako welcome drinky či párty drinky. Zároveň jsou také velmi oblíbené u něžného pohlaví. On takový dezertní kokosový rum do kávy ale neurazí vůbec nikoho. Ani statného dřevorubce!

Pomerančový alkohol a pomerančový rum

Spojení pomeranče a rumu je ideální pakt, který dodává chuti plnost a exotiku. V posledních letech se jedná o velmi oblíbené spojení, které je stále čím dál tím víc vyhledávané. Nejoblíbenějším zástupcem v sekci pomerančového alkoholu je jednoznačně Cointreau, což ale samozřejmě není rum. Jedná se o likér typu triple sec, který se vyrábí ve Francii už od roku 1885.

Jedním z nejznámějších zástupců pomerančových rumů je Cubanacán Orangerie. Je dobře pitelný i samotný mimo koktejly. Svítivě oranžová barva dává hned na první dobrou najevo, že v tomto rumu hraje pomeranč prim. Přitom kubánské pomeranče měli v dobách před revolucí renomé značně pošramocené kvalitou plodů, které k nám z Kuby chodili. Kyselé a tvrdé. Takové ale v tomto rumu nehledejte. A byť se při výrobě používají kubánské pomeranče, tak rum kubánský není – pochází totiž z Dominikánské republiky. Se svými třiceti procenty je ideálním aperitivem nebo digestivem či welcome drinkem.

Pomerančové rumy z naší nabídky, byste měli ochutnat:

Santa Teresa Orange Rhum

Rum svaté Terezy je směs rumů vyrobených kontinuální destilací, které zrály až deset let v dubových sudech. Vzniká tak, že se maceruje přírodní a chemicky neošetřená pomerančová kůra přímo v samotném rumu. Jedná se o zajímavý nápoj, který své místo najde jako aperitiv při speciálních příležitostech a neztratí se ani v koktejlech.

trhalka

Espero Elixir

Náš zástupce Dominikánské Republiky, kde se zrcadlí blankytný Karibik a na ulicích se hraje Domino. Právě tato živelnost, a přitom absolutní pohoda bez nádechu našeho středoevropského stresu se snoubí ve vynikající směsi různých dominikánských rumů, které zrají procesem stárnutí Solera 7 až 12 let. V chuti ucítíte pomeranč s nádechem medu. Chuť je měkká, plná skladkosti, a protože se jedná o velmi jemný rum je ideální jako digestiv například po nějakém výborném dezertu. Jednoduše řečeno – za příznivou cenu dostanete opravdu hodně (latinsko-americké) muziky.

Vyzkoušejte i další rumy s ovocnými tóny:

A.H. Riise Family Reserve

Dalo by se říci, že se jedná o kapky, které vám naordinuje sám lékárník. Tenhle lékárník se ale jmenuje Riise a vyrábí rum, který průměrně zraje 25 let. Ročně vyrobí pouze 3000 lahví. Ve svěží temně mahagonové barvě ucítíte lahodném aroma pomeranče, melasy a exotického ovoce.

Plantation O.F.TD. Overproof

Značka Plantation patří mezi přední světové výrobce rumů. Rum určený rumovým znalcům je výrazný v síle i chuti. Aroma je intenzivní, obsahuje tóny kávy, pomerančů, švestek, džemu a lanýžů. Na chuti je cítit karamel, čokoláda, vanilka, skořice, dub, melasa, rozinky, muškátový oříšek a náznaky kouře.

Plantation rum drink Trhalka

 

Plantation Jamaica 2007

Objevte novou limitovanou edice rumů značky Dictador. Rima znamená ve španělštině rým. A stejně jako v básni najdete dokonalou symbiózu slov, tak v lahvích Docitador Rima naleznete dokonalou synergii chuti a jedinečnou vůni. V této limitované edici, která zrála v sudech od roku 1997, bylo vydáno pouhých 301 lahví.

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.