Dictador – výběrčí daní, který se s tím nemazal…

Rubrika: Rum

Dictador – výběrčí daní, který se s tím nemazal…

V 18. století přijel Španěl jménem Severo Arango y Ferro do Cartageny v Kolumbii, aby dohlédl na výběr daní ve španělských koloniích. A vůbec se s tím nemazal. Kdo zaplatit nechtěl, měl velký problém. Právě proto se mu v místních kruzích brzy začalo říkat Diktátor.

Trhalka Hyde whisky koktejl

To, co zprvu byla čistě pracovní cesta, se ale brzy změnilo v celoživotní lásku. Severo totiž ochutnal místní rum a ten si tak zamiloval, že s ním začal obchodovat.

I když se zřejmě jedná jen o vymyšlenou legendu, tak dává názvu Dictador přeci jen takové drsné romantické pozadí. O dvě století později se jeden z jeho potomků rozhodl navázat na jeho odkaz. Julio Arango y Parra začal vyrábět rum Dictador, který se stal jedním z nejlepších rumů v oblasti Karibiku.

Trhalka Dictador sudy rum (1)

180 let po smrti Dictadora

Julio to neměl vůbec lehké. Konkurence ve výrobě melasového elixíru byla obrovská a stát se tím nejlepším obnášelo z té řady vyčnívat. V roce 1913 začal tedy Julio experimentovat s výrobou rumu a hledal tu nejlepší cestu a nejlepší chuť. Za tímto cílem ho táhla touha stát se tím nejlepším výrobcem kolumbijského rumu. A opravdu tomu zasvětil celý svůj život. Dnes jsou to už tři generace, které se s celým světem dělí o jedinečný rum, který sbírá ocenění po celém světě. Dnes je mistrem míchání Hernan Parra.

Trhalka Dictador rumy historie značky Dictador 2

Cartagena, aneb srdce, které bije pro rum

Kolumbie je díky své zeměpisné poloze jedním ze tří největších producentů cukrové třtiny na světě. Cartagena je proslulá tím, že byla první oblastí, kde se pěstovala cukrová třtina na území Jižní Ameriky. Právě místní perfektní počasí dává značce rumu Dictador jedinečné vlastnosti. Cartagena je dnes zapsána na seznam světového dědictví UNESCO, a to díky své kráse z koloniální éry. Pokud tam někdy zavítáte, sami pochopíte, že to je jako přenést se strojem času do éry pirátů z Karibiku.

Můžete ale ušetřit za letenky a pořídit si pár teleportačních zařízení.

Níže najdete pár tipů na skvělé rumy od Dictadoru:

Dictador Episodio 1 American Oak Cask 16y 2005 0,7l

Limitovaný rum, který má na svědomí master blender Hernan Parra. Kolumbijská kvalita a tradice rodiny Parra v jedinečné lahvi 16 let vyzrálého rumu, který je symbolem rumové kultury. Jedná se o kolekci rumů zrajících v sudech z amerického dubu po portském a sherry. Máme v nabídce skladem i další skvělé ročníky. Jen podotýkáme, že pokud se chcete inspirovat opravdovými znalci rumu, pak věřte, že právě toto je náš nejprodávanější rum od Dictadoru.

Dictador Capitulo Uno Sherry Cask 24y 1996 0,7l

Už na první pohled uvidíte smyslnost a jedinečnost tohoto rumu. A to ještě předtím, než ho vůbec ochutnáte. Rum, který zrál od roku 1996 v sudech po sherry má temnou až krvavě rudou barvu. V roce 2020 byl po 24 letech vydán v počtu 900 lahví pro celý svět. Aroma je krásně suché, rozvoní se v něm sladkost vanilky, kůže, skořice, zázvoru a doutníku. Na chuti ucítíte sladké červené ovoce a podtóny skořice, dubu, sherry a tabáku. Jedná se o jedinečný chuťový zážitek, který udělá radost i jako velmi originální dárek, pro každého milovníka rumů.

Dictador Rima Ao 1997 44 % 0,7l

Objevte novou limitovanou edice rumů značky Dictador. Rima znamená ve španělštině rým. A stejně jako v básni najdete dokonalou symbiózu slov, tak v lahvích Docitador Rima naleznete dokonalou synergii chuti a jedinečnou vůni. V této limitované edici, která zrála v sudech od roku 1997, bylo vydáno pouhých 301 lahví.

INVESTIČNÍ TIP – Rum Dictador Wixarika 1980 0,7l

Exkluzivní nabídka jedinečného rumu v lahvi se složitějším vzorem v barvách bílé, modré a černé. V lahvi je 39letý rum, který jak už název napovídá, byl plněn do lahví v roce 1980. Společnost Dictador na této kolekci spolupracovala s kmenem Huichol nebo také Wixáritari. Jeho členové obývají strmé rokle Sierra Madre Occidental v mexickém Gran Nayar. Tradice těchto kmenů nebyla dotčena civilizací více jak 3000 let. Každý z deseti umělců pracoval na 25 lahvích, na které vyobrazil, pomocí malých skleněných korálků, symboly jejich kultury, dle vlastní vize.

Každá lahev je naprosto jedinečná – každá je originál. Celkově bylo pro tuto sérii vyrobeno pouze 250 lahví a jedná se o jedinečnou sběratelskou a investiční položku.

Trhalka Dictador rumy historie značky Dictador 1


Možná to začalo nepříjemným výběrem daní, ale s jistotou víme, že to skončilo krásnou a dlouhou láskou k rumu, která trvá už tři generace. Značka Dictador je jednou z nejznámějších značek prémiových rumů, kterou jistě zná i někdo, kdo se rumové kultuře nevěnuje. Potěšte se tím nejlepším z Kolumbie nebo udělejte někomu radost!

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.