Začínáme s investičním alkoholem - Čeho se vyvarovat?

Rubrika: Investiční alkohol 

Začínáme s investičním alkoholem - čeho se vyvarovat?

Investovat či neinvestovat do alkoholu? To je oč tu běží. V době, kdy investice vládnou světu a své peníze můžete vložit takřka do čehokoliv, je těžké se rozhodnout, zda ta správná komodita je právě alkohol. V našem článku vám přiblížíme, jak s investováním začít a čeho se při nákupu investičního alkoholu vyvarovat.

 
Stolichnaya vodka elit
 

CO JE VLASTNĚ INVESTIČNÍ ALKOHOL?

Investičním alkoholem zjednodušeně rozumíme jakoukoliv lahev, která má investiční potenciál. Asi už jste slyšeli od nějakého známého, že má doma lahev vína vytaženou z titaniku nebo limitovaný stoletý rum. Jestli na těch historkách je něco pravdy, musíte posoudit sami. Platí ovšem, že právě limitované lahve opravdu získávají časem na ceně. A právě to je důvod, proč je dobré investovat do alkoholu.

ZHODNOCENÍ: Některé vzácné lahve investičního alkoholu mohou mít roční zhodnocení až 50%

alkohol trhalka_1

NIKDY NEPRODÁVEJTE INVESTIČNÍ ALKOHOL RYCHLE

Rychlost u investicí do alkoholu opravdu nehraje prim. Samozřejmě se vám může podařit, že seženete nějakou lahev, která na trhu rychle vyletí. Jsou to ale spíš výjimky. Investiční alkohol získává na své ceně až po letech. Tzn. Pokud se rozhodnete do alkoholu investovat, musíte počítat s tím, že se jedná o dlouhodobou investici. Ovšem když vydržíte, můžete nakonec lahev zhodnotit i ve stovkách procent.

VYBÍREJTE LÁHVE Z LIMITOVANÝCH EDICÍ

Pokud s investicí do alkoholu začínáte, tak se rovnou nevrhejte do složitého vyhledávání lahví, které by mohly v budoucnu mít zhodnocení. Jistotou je sázka na limitované edice, které se vyrábějí v omezeném množství kusů. Právě u takových lahví, totiž máte jistotu, že ke svému zhodnocení nakonec dojdou.

Dictador Mopa Mopa rum Trhalka 

KDE NAKUPOVAT?

Těžko budete pořizovat investiční alkohol v supermarketu. Na ten rovnou zapomeňte. U nás na Trhalce se investičnímu alkoholu věnujeme a víme přesně, které lahve lze zhodnotit. Vybírejte tedy z našeho portfolia a máte jistotu, že nesáhnete vedle. Vybírat můžete přímo zde

 

ZÁKLADNÍ PARAMETRY INVESTIČNÍHO ALKOHOLU:

 

JAK INVESTIČNÍ ALKOHOL SKLADOVAT

Protože jste pořídili lahev, která vám doma zůstane i například deset let, než jí zhodnotíte, je velmi důležité jí správně skladovat. Vyvarujte se toho, aby mohlo dojít k jejímu rozbití. Jakýkoliv kaz na lahvi, etiketě či víčku okamžitě sráží hodnotu investičního alkoholu. Vhodné je si pořídit speciální kazety. Vyvarujte se také přímému světlu. Whisky a rumu totiž ani trochu nesvědčí. Whisky ani rum nenechávejte ležet – dochází tak k degradaci korku a výsledná hodnota opět strmě klesá.

destilerka-jack-daniels

KDE INVESTIČNÍ ALKOHOL PRODÁVAT

Investiční alkohol se prodává pomocí speciálních aukcí. Můžete samozřejmě zkusit prodat hodnotnou lahev i na inzerčních webech, ale tohle bychom vám za Trhalku určitě nedoporučovali.

KTERÝ ALKOHOL MÁ NEJVĚTŠÍ POTENCIÁL KE ZHODNOCENÍ

Stoprocentní jistotou jsou některé druhy whisky. Například skotská. Důkazem je i fakt, že některé lahve se prodali i za cenu desítek milionů korun. Druhým artiklem, který doporučujeme je rum. Mnohdy jsou lahve investičního rumu opravdu sběratelské a doslova umělecké kousky. V neposlední řadě můžete sáhnout také po koňaku.

bourbon3
 

TRPĚLIVOST

Základem úspěchu je trpělivost. Buďte obrnění trpělivostí a čekejte.

NAŠE TIPY NA ZAČÁTEK:

Chcete investovat do alkoholu a chtěli byste nějaké tipy do kterých lahví se vyplatí investovat? Podívejte se na seznam, který jsme pro vás vybrali.

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.