B 52 - Vrstevný panák, který miluje celý svět!

Rubrika: koňaky  

B 52 - Vrstevný panák, který miluje celý svět!

Dát si panáka na baru nemusí vždycky znamenat, že si objednáte „lampu“ zelené nebo toho našeho „tuzemáku“. Panák ve stylu je totiž B-52. To totiž není přímo koktejl, ale správně by se měl definovat jako vrstvený panák.

 
Stolichnaya vodka elit
 

BOMBARDÉR NEBO?

Při vyslovení názvu tohoto drinku nám na mysl vytane bombardér B-52. Skutečnost je ale taková, že název zřejmě s bombou a letadlem nemá nic společného. Pokud teda odhlédneme od faktu, že samotný panák je skutečně BOMBA! Naštěstí jen chuťově!

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

b 52

Neexistuje žádná podrobná zmínka o tom, jak panák vznikl. Můžeme tedy věřit jen verzi, která koluje po světě. A ta uvádí, že nápoj vymyslel barman – Peter Fich v hotelu Banff Springs v kanadské Albertě. Fich všechny své drinky pojmenovával podle názvů oblíbených kapel, alb a písní. Nápoj tedy podle všeho pojmenoval podle kapely a nikoliv přímo podle amerického bombardéru. Nicméně kapela svůj název podle bombardéru měla, takže si obrázek o původu jména udělejte sami.

KDE JE NÁPOJ OBLÍBENÝ?

Velmi oblíbená je B-52 v Londýně. Tam si dokonce v roce 2009 nechal útočník Arsenalu Nicklas Bendtner změnit číslo dresu z 26 na 52. Tím si vysloužil přezdívku B52.

b-52_cocktail

JAK SE PODÁVÁ?

B-52 se podává v panákové sklenici nebo sklenici na sherry. Existuje také hořící varianta, která vyžaduje speciální žáruvzdorné sklo. Postup je vcelku jednoduchý. Protože se jedná o skládaný panák, představte si při jeho tvorbě, že stavíte věž. Dolů patří kávový likér Kahlúa. Přes hřbet barmanské lžičky se pak na něj pomalu nalije Baileys Irish Cream. Nakonec přijde velmi opatrně Grand Marnier. Chce to trochu cviku, aby se vám jednotlivé vrstvy nepromíchaly.

recept

RECEPT NA B-52:

INGREDIENCE

  • 10 ml KÁVOVÉHO LIKÉRU KAHLÚA
  • 10 ml BAILEYS IRISH CREAM LIKÉRU
  • 10 ml LIKÉRU GRAND MARNIER

Začněte kávovým likérem, který nalijete do sklenice panáka. Pomocí lžičky nalijte irský krém Baileys. Na závěr nalijte pomocí lžičky pomerančový likér Grand Marnier.

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.