Sedm tipů jak správně skladovat Whiskey

Rubrika: Whiskey

Sedm tipů jak správně skladovat Whiskey

Plní se vám domácí sklad oblíbeným nápojem a přemýšlíte o tom, jak ho správně skladovat? V následujícím článku se vám pokusíme poradit pár tipů, jak skladovat WHISKY a BOURBON

Stolichnaya vodka elit
  1. Whisky se skladuje vždy nastojato. To z toho důvodu, že vyšší obsah alkoholu by mohl zapříčinit, že se korkový špunt poškodí. 
  2. Láhev můžete zavoskovat. Tím si pojistíte, že vám alkohol nebude unikat. Andělskou daň přeci jen platit nechcete. To je záležitost lihovaru. Na druhou stranu, pokud ve sbírce máte lahve investičního alkoholu a chcete je v budoucnu zhodnotit, tak se vosku vyhněte. Tím totiž láhev okamžitě ztrácí na hodnotě. 
  3. Uzávěr můžete také zakrýt fólií Parafilm. Aplikujte jí ale opatrně. 
  4. Občas lahev otočte, aby se namočil korkový uzávěr. Nehrozí pak, že vyschne a popraská ;)
  5. Whisky skladujte ve stabilní a spíše nižší teplotě. Radiátory k Whisky nesmí! 
  6. Pozor na světlo. Pokud máte originální lahve s tubusy, vždy skladujte whisky přímo v tubusu.
  7. Pozor na vlhkost. Jsou místa, kde vlhkost hraje prim, ale u skladování lahví s drahocenným nápojem to určitě není. Vlhkost totiž znamená plísně, a to je to poslední, co byste na svých lahvích chtěli mít. Navíc pokud máte investiční lahve, tak opatrně. Jakékoliv znehodnocení plísní z nich dělá bezcenný artikl.

EXTRA TIP: Lahve můžete uložit do speciálních vzduchotěsných obalů. Moc krásy to nenadělá, ale lahve budou perfektně ochráněné. 

mojito - trhalka

ZÁVĚREM

Nejlepší skladování whisky je samozřejmě neskladovat jí dlouho a prostě jí vypít. Ale protože mezi lahvemi můžete mít i dárky k narození syna, ke svatbě, a nebo v nich máte uložené peníze protože se jedná o investiční lahve. V takovém případě využijte našich sedmi tipů! 

Pokud pátráte po tom, kterou whisky si pořídit, níže vypisujeme seznam těch, které jsme u nás v Trhalce vyhodnotili jako ty nejlepší!

skladováni whiskey_1

HIGHLAND PARK WINGS OF THE EAGLE 16y

Hlavní whisky nové řady Highland Parku vás osloví hned na první pohled svou osobitou lahví. Zraje v sudech po sherry a nese přívlastek Spicy and Elegant. 

GLENFIDDICH THE ORIGINAL 40%

Značku Glenfiddich asi netřeba představovat. The Original je čistá sladová skotská whisky inspirována předchozím produktem tohoto legendárního lihovaru. 

DEWARS 0,7L SIGNATURE

Jedinečná skotská whisky v krásné lahvi. Limitovaná edice, která má i investiční potenciál.

 

INVESTIČNÍ LÁHVE:

CARDHU 0,7L 14 yo

Fantastický voňavý a květinový čtrnáctiletý single malt ze Skotska. Pro celý svět bylo vyrobeno pouze 4 860 lahví. 

JOHN WALKER 0,7l Blue Ghost Rare 

Exkluzivní limitka od Johnnie Walker. Legendární edice v omezeném počtu lahví. Na první pohled zaujme nádherná modrá lahev s černou etiketou, která nabízí to nejlepší, co v palírně u Walkerů vyrobili.

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.