O značce: Santos Dumont

Rubrika: Rumy

O značce: Santos Dumont

Dnes se podíváme na možná nejoblíbenější značku rumu, kterou na e-shopu máme. Jak získala tato světově známá značka své jméno, odkud pochází, jak se vyrábí a jaké lahve u nás můžete pořídit? Na vše odpovíme v následujícím textu. Takže, pokud můžete, nalijte si sklenku voňavého jantarového nápoje a jdeme na to.

santos-dumon-rum

Kdo mu dal jméno?

Jedinečný rum, který dostal své jméno podle jedinečného člověka. Alberto Santos – Dumont byl brazilský letecký průkopník a konstruktér. Narodil se 20. července 1873 v Cabangu u Palmira do rodiny bohatého majitele kávových plantáží. Jeho otec byl dokonce považován za krále kávy. Miloval knihy Julese Verna a odsud pochází také jeho láska k leteckým vynálezům. V jeho dílně vznikla například první řiditelná vzducholoď na světě! Většinu svých vynálezů tvořil ve Francii, kam se s rodinou přestěhovali kvůli otcovu zranění (spadl z koně, když byl Alberto ještě chlapec).

Jeho jméno nese: měsíční kráter, letiště, a především skvělý rum! Pokud vás příběh tohoto jedinečného muže zaujal nebo jste prostě jenom fanoušky historie, pak vám můžeme doporučit seriál, který najdete v nabídce HBO (dokonce s českým dabingem) pod stejným jménem.

Brazílie a rum?

Brazílie – země fotbalu, karnevalu a cachacy. Rumy celkově nejsou pro Brazílii příliš obvyklé. Brazilský alkohol číslo jedna je cachaca. Většina si tento „brazilský rum“ spojí spíše se známým koktejlem Caipirinha. K výrobě tohoto destilátu se používá výhradně čistá šťáva z cukrové třtiny. Výroba národního nápoje Brazílie tedy nejvíce připomíná výrobu zemědělských rumů „rhum agricole“ z Francouzských Antil, Haiti, Dominiky a Svaté Lucie. O to větší zážitek je ochutnat skutečný brazilský rum Santos Dumont. Dalo by se totiž říci, že je to taková brazilská rarita, a to absolutně bez přehánění.

Jak se Santos Dumont vyrábí?

Brazilské plantáže jsou dodnes největšími producenty třtinového cukru. Rum Santos Dumont je stejně výjimečný jako muž, po kterém nese své jméno. Je známý jako sladký, aromatický, dobře vyzrálý rum, který se mísí z typické brazilské Cachacy. V mnohém připomíná španělské rumy, ale bez dozvuků spáleného dřeva.

Santos Dumont X.O. Gewürztraminer

Tento rum spojuje kombinaci těch nejlepších výrobních tradic ve světě elegantního vína a vyzrálého prémiového rumu. Zraje totiž v sudech, v nichž si dříve hovělo bílé víno vyrobené z odrůdy hroznů Gewürztraminer (tramín červený). Právě tento proces dopomohl k jedinečnému chuťovému zážitku. Připravte se na velmi intenzivní chuť s tropickými tóny.

santos dumont gewurztramin

Santos Dumont X.O. Elixir

Specialita na první dobrou. Rum, který je vyráběn z čisté panenské šťávy cukrové třtiny (zase ta Brazílie). Dozrává trojitou metodou: Nejprve se nechá uležet v sudech po bourbonu. Následně pokračuje proces zrání v sudech po sherry Pedro Ximenez. Závěrečnou chuťovou tečku dodají sudy po portském. Jedná se sladký rum, ale klidně můžeme říct, že je to sladký elixír. Až ochutnáte budete s námi souhlasit.

Santos Dumont Heritage

Na řadu přichází ultra prémiový limitovaný brazilský blended rum. Vyrábí se ze směsi dvou výborných a kvalitních rumů, které mají původ na amerických Panenských ostrovech. První z nich se vyrábí z vysoce kvalitní melasy a druhý z čerstvě lisované cukrové třtiny. Vzpomínáte na cachacu?! V tomto rumu se snoubí pravá Brazilská krev s tím nejlepším, co máme na rumech rádi. Má jemnou a sladkou chuť – výrazná po kokosu, čokoládě a cukrové třtině. V dozvucích jsou cítit ořechy a citrusy. Pro celý svět bylo vyrobeno pouze 14 000 lahví. Ty mají jedinečný design a ukládány jsou do dárkové kazety. Rum vhodný do sbírky nebo jako investiční alkohol.

Santos Dumont X.O. Palmira

Vzpomeňte si, kde se Alberto Santos Dumont narodil. Jestli jste na začátku dávali pozor, pak víte, že to byla Palmira. Tento rum tedy nenese jen jméno slavného konstruktéra, ale také místo narození. To dává tušit, že vás čeká opravdový chuťový zážitek. Vyrábí se z nejlepších pomalu fermentovaných melasových destilátů ze západní Indie a Střední Ameriky v kombinaci s cachacou. Výsledná chuť? Vyzrálý sladký dub, tropické ovoce, rozinky a kakao. Dozvuk je hladký – připomíná karamel, med a tabák. Jedná se o velmi povedenou poctu leteckému konstruktérovi, kterou by měl ochutnat každý milovník rumu.

Santos Dumont Rum Palmira XO

Závěrečné doporučení a jeden malý tip

Rumy Santos Dumont jsou jedinečným produktem z místa, kde byste ho na první pohled nečekali. Ochutnat v rum Brazílii je podobný zážitek, jako vydat se na tamní karneval. Jeden náš dobrý kamarád rád říká věcem, které chutnají skvěle, že se jedná o karneval chutí. Tady to platí doslova!

Značku Sanstos Dumont doporučujeme všem, kteří mají rádi netradiční výlet za hranice klasických rumových chutí. Jemná sladkost potěší i zástupkyně něžného pohlaví. Ideální rumy na popíjení ve dvou. Pokud se značkou začínáte, rádi bychom vám vřele doporučili sáhnout po explozi chutí a vůněSantos Dumont Palmira. Budete překvapeni tím, kolik chutí se v rumu může snoubit.

Tip: Pokud hledáte originální dárek k narození dítěte pro svého nejlepšího kamaráda, pak Palmiru doporučujeme, jak se říká „všema deseti“. Hledáte-li spíše netradiční a luxusní dárek, který navíc může obdarovaný zhodnotit? Pak určitě neuděláte chybu rumem Santos Dumont Heritage, který potěší každého sběratele a milovníka opravdových rumů.

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.