JAK PÍT BRANDY

Rubrika: brandy 

BRANDY MILOVAL SHERLOCK HOLMES

Watson by mohl vyprávět. Sherlock Holmes totiž Brandy miloval. A možná tak trochu stála za jeho ostrovtipem, i když…obrázek si udělejte sami. V minulosti byla Brandy užívaná jako léčivo nebo léčivé sérum a to proti spoustu zdravotním obtížím. Když vás například bolelo břicho nebo v krku, tak se doporučovala Brandy. Ale užívala se dokonce i při hadím nebo hmyzím uštknutí.

 
 

CO TO VLASTNĚ JE BRANDY?

Pořád jsou mezi námi lidé, kteří si Brandy pletou s koňakem nebo s whisky. Brandy je ale, jak už napovídá její celý název, pálenka z vína. Slovo Brandy totiž pochází z holandského slůvka Brandewijin. A hádáte správně: překlad tohoto slova znamená pálenka z vína. A právě tady dochází k té mýlce, že Brandy je vlastně koňak, protože koňak je přece pálenka z vína! No není to úplně pravda. Koňak se totiž podobně jako šampaňské vztahuje k místu výroby. Zatímco Brandy se pak vyrábí…no jednoduše všude jinde. Výjimku tvoří jen řecká Metaxa, která spojuje brandy a muškátová vína.

JAK SPRÁVNĚ PÍT BRANDY? 

  • Je to vlastně podobné jako u whisky nebo koňaku. Můžete zvolit pití čisté brandy nebo si namíchat některý z koktejlu.
  • Brandy se servíruje při pokojové teplotě, ale může se podávat i mírně nachlazená. (Převážně pak v letních měsících, kdy má mimo jiné i osvěžit) Brandy můžete také pít ON THE ROCK nebo-li s ledem. Doporučuje se neředit si brandy ledovou tříští ale spíše použít velký kus ledu, který nápoj při tání tolik nerozředí.
  • Sklenice na Brandy je stejná jako na koňak. Poznáte jí podle tulipánového tvaru. Právě zúžení v horní části má za účel koncentrovat aroma. Sklenice se zásadně drží za stopku, tak abyste dlaní nezahřívali její obsah.
  • Při pití Brandy s ní jemně zakružte tak aby se uvolnila vůně a chuť. Jen tak si naplno vychutnáte veškeré chuťové složky.
  • Pijte pomalu – Brandy není žádná limonáda. Měli byste si jí podobně jako koňak nebo whisky hezky vychutnávat.

CO K BRANDY NA STŮL?

  • Brandy si skvěle rozumí s výraznými sýry. Takový parmazán je ideální parťák stejně jako Roquefort.
  • Doporučuje se také k Brandy zakusovat sušené ovoce – například rozinky nebo sušené švestky či fíky.
  • Výborně se pojí s Brandy také kvalitní hořká čokoláda. Zkuste si dát tabulku vysokoprocentní čokolády a poté se nechte unášet chutí kvalitní Brandy.

Někteří lidé tvrdí, že dobrý doutník je nejlepší ve společnosti Brandy.


CHCETE SE DOSTAT DO TAJŮ BRANDY?

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější lahve, které u nás na Trhalce máme. Pokud plánujete dostat se do tajů popíjení Brandy, pak tyto lahve považujte za ideální startovací set.

YSABEL REGINA 42%
Úchvatná Brandy ze španělské Grand Solera Reserva a koňaku V.S.O.P. Zraje v sudech po sherry Pedro Ximenéz a před stáčením do lahví se filtruje přes dřevěné uhlí.

CARLOS I. 1520 41,1%
Brandy, která oslavuje korunovaci Carlose I. Španělským králem a císařem Svaté říše římské. Jedná se o limitovanou edici, která je vhodná také jako investiční alkohol nebo stylový dárek. Na první pohled vám padne do oka její designová láhev.

OPUS MAGNUM 43%
Jakmile proniknete do tajů Brandy, můžete zvážit její investiční potenciál. Speciální lahev OPUS MAGNUM pochází z limitované edice, která čítá pouhých sto lahví. Opus Magnum znamená v překladu KÁMEN MUDRCŮ.
 
Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.