Opus Magnum 0,5l 43%

Investiční
29 000 Kč 41 428,57 Kč / 1 l
Skladem

Do světa jsme vypustili pouze jeden ze sudů – druhý si ponecháme pro sebe v archívu. Vzniklo tedy pouhých 100 ks lahví Opusu magnum.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Design lahve odkazuje ke vzniku Opusu Magnum a kombinuje alchymistické symboly.

Proces výroby Kamene Mudrců je zahalen tajemstvím. Ve starých spisech se nejčastěji uvádí, že v sedmi krocích má dojít k transmutaci méně ušlechtilých látek v ušlechtilejší až v tu nejušlechtilejší, zlato. Zároveň musí dojít ke splynutí čtyři základní elementů (voda, oheň, vzduch a země) v jeden harmonický celek a i ke sloučení protikladů.

V Palírně Radlík jsme následovali tento proces. Destilát zrál v dubovému sudu po dobu 7 let, během kterých docházelo k jeho proměně. Všechny čtyři elementy se v něm spojily v jeden celek. Země dala vyrůst plodům vinné révy. Vzduch se podílel na jejím růstu a díky mikrooxidaci i na zrání destilátu a jeho výsledném charakteru. Oheň byl využit při destilaci. Voda je v destilátu obsažena dokonce ve dvou formách. Jako Aqua Vitae (voda života), jak alchymisté označovali alkohol, i jako obyčejná voda, která je součástí každého destilátu.

K transmutaci méně ušlechtilých látek ve zlato odkazuje i potisk lahve, na který byla použita barva s příměsí pravého zlata. Barva samotného destilátu se také postupně měnila z čiré na zlatavě hnědou. Zlatá je také použita i na ostatních doplňcích.

Na lahvi jsou zobrazeny alchymistické symboly. V centru je kruh, uvnitř kterého je trojúhelník, čtverec a menší kruh, což je znak pro Opus Magnum. Pod ním jsou umístěny symboly pro čtyři elementy (oheň, vzduch, voda, země). Dole je znak Aqua Vitae (živá voda), jak alchymisté označovali alkohol. Kromě toho pro Opus Magnum jsme zvolili i speciální hermetické gesto ruky, které znají jen ti zasvěcení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.