Investiční alkohol - vynese víc než cihlička zlata?

Rubrika: Alkohol

Investiční alkohol - vynese víc než cihlička zlata?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít něco neokoukaného a diverzifikovat svoje portfolium investicí do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.

investice-do-alkoholu

Proč investovat do alkoholu?

Vložit finanční prostředky, které by vám jen ladem ležely v bance, do něčeho, co může v budoucnu přinést slušný výdělek? Kdo by si to nepřál. Dnes navíc nemusí jít o virtuální měnu nebo investiční fondy. Jedním z alternativních tipů investice je právě do alkoholu. V současnosti 90% podílu investičního alkoholu tvoří investiční whisky, z nichž ty nejdražší lahve byly v aukcích prodávány i v hodnotách nad 40 milionů korun. Už máme vaši pozornost?

Investiční desatero do alkoholu

1) Prozkoumejte trh

Akcie byste taky nešli kupovat bez předchozího průzkumu. Zaměřte se tedy na to, jaké lahve se aktuálně prodávají v supermarketu a jaké seženete jen mimo. Přesně ty budete totiž chtít, ty mají ideálně i větší hodnotu než všechno zboží v supermarketu dohromady.

2) Whisky - ta, která je 18 let stará

Téměř u všech sběratelských kousků platí, čím starší, tím lepší a hodnotnější. U alkoholu a obzvláště whisek tomu není naopak. Koukejte tedy po lahvích, které jsou alespoň 18 let staré

3) Zaměřte se na limitované edice

Výroční lahve, originální etikety nebo omezené množství jedné lahve. Přesně na tyhle kousky se musíte zaměřit. Čím raritnější, tím větší pravděpodobnost vyššího výnosu v budoucnu. Jedna z takový lahví je třeba Plantation Fiji 2005 Limited Edition 0,7l 50,2%.

4) Kompletní edice je lepší

Zkuste sehnat celou edici lahví, ta je hodnotnější než jednotlivé kousky.

5) Sledujte zahraniční aukce

Kvalitní lahve s investičním potenciálem seženete i v Čechách, třeba Hennessy rum H250 Prestige 1l 40% GB L.E. Vyplatí se rozhodně sledovat ale i zahraniční trh, pokud umíte anglicky, je to vaše výhoda.

6) Vzdělávejte se

Platí to samé jako o průzkumu. Začněte se o tuto oblast více zajímat, načtěte si dostupné informace a vhodně se rozhodněte, které lahve si získají vaši pozornost.

7) Skladujte správně

Narozdíl od vína by se investiční lahve nikdy neměly pokládat, doporučujeme, aby lahve stály v šeru a vyhnuly se přímému slunečnímu záření.

8) Nej značky

V tuto chvíli nejlepší značky, do který investovat jsou: Bowmore, Macallan, Laphroaig, Port Ellen, Karuizawa.

9) Držte lahve alespoň 10 let

Nemějte příliš nereálné očekávání, je nepravděpodobné, že by se cena dané lahve rapidně zvýšila třeba už za rok. Obecně se udává, že investiční horizont by měl být alespoň 10 let.

10) Diverzifikujte

Sázka na jednu lahev nemusí vždy dopadnout úspěchem. Nikdo vám nedá záruku, že pokud jste nyní vydražili nejdražší lahev, stejný zájem o ni bude i za další dekádu. Vybírejte tedy spíše více zajímavých kousků.

plantation-fiji-2005-limitovana-edice-rumu

Výkup investičního alkoholu

Ty nejpodstatnější zásady už znáte, u samotného nákupu, který je o něco jednodušší než prodej, si však ještě připomeňme několik zásadních věcí. Při výběru lahví byste se určitě měli zaměřit pouze na lahve s kolkem, který zaručuje soulad s legislativou.

Investiční lahve pořídíte na e-shopech za fixní cenu nebo se můžete zúčastnit aukce, kde budete postupně přihazovat. Pokud se zaměříte na zahraniční aukce, protože se to na první pohled bude jevit výhodnější, nezapomeňte si zjistit, jak je řešena doprava a pojištění lahve. Zároveň se pravděpodobně nevyhnete poplatku, jenž uhradíte aukčnímu potrálu za zprostředkování nákupu.

Prodej investičního alkoholu

Kde prodat investiční alkohol? Odpověď není úplně jednoduchá, rozhodně se jedná o mnohem složitější proces než třeba u akcií. Jako první je nutné určit si, že již nastal vhodný čas pro prodej. Vždy se vyplatí raději počkat, než prodat pod cenou bez jakéhokoliv zisku. 

V současnosti, pokud pomineme prodání napřímo nějakému zájemci, je jedinou možností aukční portál. Chce to dávku trpělivosti, hledání a ověřování. Počítejte také s dodatečnými náklady za vložení do aukce, dopravu nebo pojištění.

bowmore-investicni-alkohol

Investování do alkoholu se může pro mnohé stát novým koníčkem, jako tomu bylo například s kryptoměnami. Můžete se podívat do různých koutů světa při hledání limitovaných edicí nebo si minimálně rozšířit obzory a zcela novým odvětvím, kdy novými znalostmi můžete oslňovat své známé. Pamatujte, dnes se investuje do vzácných váz, starých deskových her i oblečení po celebritách, tak se nebojte, že vás někdo bude považovat za blázna.

Vybírejte láhve s investičním potenciálem na Trhalce

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.