Co to je investiční alkohol?

Rubrika: Novinky

Co to je investiční alkohol?

Investice do alkoholu je zajímavou obdobou zhodnocení prostředků. Nejedná se o příliš náročnou aktivitu. I z malého investičního vstupu můžete vytvořit nečekaně velký zisk.

 

Stolichnaya vodka elit

Primárně je určena znalcům kvalitního alkoholu. Jistá orientace na trhu je totiž u tohoto produktu nutná. Na druhou stranu, značná část prodejců tohoto alkoholu se již věnuje i poradenské činnosti, a tak se v tomto odvětví může zorientovat i úplný začátečník. Jako u každé investice ale platí, že se nejedná úplně o sázku na jistotu. To znamená, že vždycky musíte počítat s tím, že investice nemusí naplnit vaše očekávání. V posledních letech je na přední příčce převážně investice do limitovaných edic rumů či whisky. V závěsu za tímto alkoholem je ale i víno.

Jaký alkohol je investiční?

Jedná se převážně o specifické a limitované edice kvalitního alkoholu. V rámci tohoto spektra, jsou to produkty, které často mají designové řešení lahví. Převážně pak do popředí vstupuje ruční práce – foukané sklo, barevné a variabilní lahve s jedinečnou etiketou apod.

Sběratelé jsou ochotni za takovýto alkohol zaplatit nemalé sumy. Ať už z důvodu sběratelské vášně nebo té degustační. Mnohdy se totiž jedná o limitované chuťové kombinace, které se v sériové výrobě jednoznačně neobjevují. Mezi nejoblíbenější komoditu v této oblasti tak logicky patří rumy, u kterých hraje prim jejich doba zrání, chuťová kombinace, design a limitace vyrobených kusů.

 

Tipy na investice do whisky:

Investoři, kteří aktivně obchodují s whisky, preferují převážně značky ze Skotska. Na aukcích jsou oblíbené tyto palírny:

Stolichnaya vodka elit 

Tipy na investice do rumu:

Rovnou můžete zapomenout na tuzemák, protože ten má stejně v technologii přípravy do skutečného rumu daleko. Rum se musí vyrábět z melasy nebo ze šťávy z cukrové třtiny. Oblíbené destinace, kde se rumy vyrábí, jsou Kuba, Martinik, Jamajka, Panama, Guatemala či Dominikánská Republika. Pro investici je vhodné preferovat limitované rumy s dlouholetou historií. Oblíbené značky investorů jsou zde:

 

Tipy, jak investovat do alkoholu

  1. Vždy dobře vyhodnoťte své investiční možnosti. Investice do alkoholu je v zásadě dlouhodobá a trvá i několik let. Je lepší zakoupit jednu dražší láhev než investici rozmělňovat do více levných.
  2. Na paměti byste měli mít i možnosti skladování investičního alkoholu. U každého alkoholu platí, že musíte dodržet vhodnou teplotu a vlhkost, aby se alkohol neznehodnotil. Plesnivá láhev z nějakého sklepa vám moc velký zisk nepřinese
  3. Nikdy nekupujte zajíce v pytli! Na webu Trhalka.cz se věnujeme investičnímu alkoholu, a víme, co prodáváme. Naši odborníci vám rádi poradí, jaký alkohol je vhodné zakoupit.
  4. Snažte se vždy nakoupit za co nejnižší pořizovací cenu. V rámci toho lze využít různé internetové srovnávače cen. I v tomto případě platí, že u nás na Trhalce vám rádi poradíme a tuto práci uděláme za vás. Z naší nabídky vám pak vybereme láhev, která má největší pravděpodobnost budoucího zhodnocení. 
  5. Zaměřujte se primárně na odvětví investičního alkoholu, které má z dlouhodobého hlediska smysl. V tuzemsku máme sice zajímavé palírny, ale ve světovém měřítku už tak ceněné nejsou. Investice do zahraničního alkoholu je tedy cestou jistoty.
  6. Zaměřte se značky nebo edice, které nejsou obvyklé a snadno dostupné.
  7. Nechte si poradit od našich odborníků na Trhalka.cz – rádi vám sestavíme portfolio produktů na míru.
  8. Sledujte aktuální dění a trendy ohledně kultury, módy i životního stylu. Vše na sebe totiž často navazuje a otvírá nové příležitosti pro nákup či prodej investičního alkoholu.

Tip na závěr

Investiční alkohol může být v této době také ideálním dárkem pro vašeho šéfa či obchodního partnera. Dárkové kazety nebo speciální lahve potěší i oko a navíc ukáží, že se ve sféře alkoholu vyznáte. Možné budoucí zhodnocení je pak jednoznačným benefitem.  

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.