Recept na bombardino - poklad alpských sjezdovek, který v zimě zahřeje

Rubrika: Rum

Recept na bombardino - poklad alpských sjezdovek, který v zimě zahřeje

Alpské sjezdovky, mrazivý vzduch, oslnivé slunce a v ruce sladký po alkoholu štiplavý drink s kopcem šlehačky. Připomíná vám to něco? Jestli jste si stejně jako my zamilovali Bombardino, typický nápoj pro zimní období, inspirujte se u nás receptem a připravte si ho přímo doma.

jak-se-vyrabi-rum

Jak a kde vzniklo bombardino?

Osmdesátá léta 20. století italské Alpy, lyžařské středisko Mottolino a mladý barista Erich Ciapponi - díky bohu, že tuhá zima zapříčila to, že se se lyžařští instruktoři potřebovali něčím zahřát, a tak se stalo, že vznikl nový, horký, alkoholický nápoj.

Původní verze se lehce lišila od té, jak ji známe dnes. Základem bylo espresso s vaječným likérem, čili to byla spíš alternativa dnešní “irské kávy”. Když bylo bombardino doslova horkou novinkou a připravovalo se jen na objednávku, nebyl předepsaný přesný poměr surovin. Barista jej tedy míchal od oka, nicméně zhruba ⅔ tvořila káva a likér a ½ brandy, celkově měl nápoj zhruba 30% alkoholu, i proto se asi uchytil její název, do češtiny přeložený jako “malá bomba”.

Jak si bombardino připravit?

Ingredience:

  • 8 cl vaječného likéru
  • 4 cl brandy
  • 4 cl mléka
  • šlehačka

Vaječný likér, brandy a mléko smíchejte a ohřejte na teplotu mezi 70-80 stupni, pro servírování je pak vhodná teplota okolo 45 stupňů. Přelijte do menší skleničky na stopce, přidejte kopec šlehačky a zasypte kakaem nebo skořicí. A vychutnávejte si opojnou sladkou chuť.

Vyberte si brandy do svého receptu na Trhalce.

Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.