5 KOKTEJLŮ S WHISKY

Rubrika: whisky  

PŘIPRAVTE SI PĚT LEGENDÁRNÍCH KOKTEJLŮ S WHISKY

Whisky si gurmáni rádi vychutnávají čistou. Případně ON THE ROCK – tedy na ledu. Pokud ale dáváte přednost drinkům, máme pro vás dobrou zprávu. Whisky je v drincích totiž naprosto skvělá. V tomto článku vám představíme ty nejlegendárnější drinky s WHISKY.

 
 

OLD FASHIONED

Česky bychom mu mohli říkat staromódní koktejl. Don Draper hlavní postava televizního seriálu MAD MEN (česky: Šílenci z Manhattanu) měl tento koktejl opravdu rád. Scenáristé ho použili do seriálu jako metaforu k tomu, že staré věci ještě nevyšly z módy, jen se na ně možná zapomnělo. Pravdou je, že právě seriál udělal z drinku opět kult a po odvysílání tohoto televizního díla se poptávka po STAROMÓDNÍM KOKTEJLU rapidně zvýšila. Vy si ho díky nám, můžete klidně připravit doma.

SUROVINY NA PŘÍPRAVU KOKTEJLU OLD FASHIONED:

Postup:
Cukr dejte na lžičku. Poté ho zakapejte hořkým bittersem a sodou. Míchejte tak dlouho dokud se nezačne tvořit pěna. Přidejte whisky, led a zastříkněte sodovkou. Koktejl se standartně zdobí třešničkou. Chybu ale neuděláte ani plátkem pomeranče.

A odkud vlastně pramení to zvláštní jméno koktejlu? Ve druhé polovině 19. století se ani koktejlům nevyhnula modernizace a rozvoj. Staré postupy nahrazovaly nové a užité suroviny se komplikovaly. Objevily se například nové přísady jako Curacao, absinth nebo různě dochucené likéry. Milovníci tradiční chuti, tak volali po klasických koktejlech, na které byli zvyklí. Tito gurmáni si pak na baru objednávali drinky zvoláním OLD FASHIONED!

TIP: Stejný drink si můžete vytvořit i z rumu.

MANHATTAN

Asi nejslavnější koktejl na světě. V roce 1928 byl dokonce natočen konverzační film, který se jmenuje stejně jako tento koktejl – MANHATTAN KOKTEJL. Tento slavný koktejl jste mohli vidět v řadě seriálů a filmů. A protože se jedná o kultovní záležitost, není nic jednoduššího než si ho připravit doma. Věřte nám, že k takovému filmovému večeru se náramně hodí a udělá radost nejen vám, ale i vašim hostům!

SUROVINY NA PŘÍPRAVU KOKTEJLU MANHATTAN
Postup:
Do míchací sklenice nalijte whisky, vermut a bitters. Přidejte větší množství ledu a míchejte asi 20 sekund. Drink následně scedíte do skleničky a ozdobíte koktejlovou višní.

WHISKY SOUR

Milovníci kyselejších chutí teď zbystří. Dokonalý a jednoduchý koktejl WHISKY SOUR je totiž potěšením pro všechny, kteří preferují kyselejší chutě. Vždyť také doslovný překlad této dobroty je KYSELÁ WHISKY. Navíc tento drink zvládne i úplný začátečník. Tak pojďme na to!

SUROVINY NA PŘÍPRAVU KOKTEJLU WHISKY SOUR
  • 6 cl whisky - Jack Daniels White Rabbit Saloon
  • 6 cl citronové šťávy
  • 3 cl cukrového sirupu
  • 1 střik bílku (pokud ho nemáte rádi, nemusíte ho použít)
  • Led
  • Koktejlovou třešničku na dozdobení
Postup:
Všechny ingredience vložíme do šejkru a důkladně protřepeme. Z bílku chceme mít efektní pěnu, takže je potřeba opravdu PROTŘEPAT a NEMÍCHAT J Pak přecedíme do sklenky, ozdobíme třešničkou a můžeme si užívat tento drink, který ještě můžeme doplnit sušenými křížalami, které můžeme přikusovat! Ideální podzimní drink na delší podzimní večery s lehkou vzpomínkou na léto!

MINT JULEP

Jedná se o oficiální koktejl kentucké derby a je takým symbolem jihu Spojených států. Někteří náruživý pijáci říkají, že bez skleničky MINT JULEP není dobrého rána. My vám doporučujeme si dát ráno raději kávu nebo kakao, ale to už je na vás!

SUROVINY NA PŘÍPRAVU KOKTEJLU MINT JULEP
 
Postup:
Příprava se dělá ve stříbrném kalíšku, kterému se říká Julep. Všechny ingredience v něm promícháte s drceným ledem, který tento kalíšek krásně namrazí a tak vás čeká vlna grandiozního osvěžení. Ideální na babí léto, co říkáte?

ROB ROY

Nepleťte si se stejnojmenným filmem. Rob Roy koktejl je stejně jako Manhattan kultovní pití, které zná každý odborník na koktejly.

SUROVINY NA PŘÍPRAVU KOKTEJLU ROB ROY

4cl whisky - Highland Park Wings of The Eagle
1 střik Bitters
2cl sladkého Vermutu
1ks koktejlová třešeň na ozdobu

POSTUP:
Sklenici naplňte po okraj ledem, zalijte vodou a několikrát zamíchejte barovou lžičkou. Tak docílíme krásně vychlazené sklenice. To samé udělejte i se šejkrem. Po scezení vody do šejkru nadávkujte uvedené ingredience, přidejte další čerstvý led a po uzavření důkladně protřepejte. Pomocí barového sítka zceďte do sklenice. Ozdobte a servírujte.

Věříme, že z pětice koktejlů si vybere každý. A pokud se budete chtít svými výtvory pochlubit nezapomeňte nás na instagramu označit ve vašich stories!
Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.