Cihuatán Folklore Single Barrel RumRock Oloroso Sherry Finish

Investiční
Značka: CIHUATAN
3 700 Kč 5 285,71 Kč / 1 l
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Značka rumů Cihuatán pochází z jediné destilerie v El Salavdoru. Jejich název odkazuje na slavné údolí Cihuatán, ve kterém stávalo stejnojmenné mayské město. V překladu z místního jazyka znamená tento název “zem za spící ženou“. Vychází ze staré legendy která praví, že zdejší údolí obdařila úrodnou půdou a hojností bohyně stejného jména. Už máyové zde začali pěstovat cukrovou třtinu. V kombinaci se zdejší čistou vodou tak dnes tvoří hlavní ingredience rumů této značky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značka rumů Cihuatán

Značka rumů Cihuatán pochází z jediné destilerie v El Salavdoru. Jejich název odkazu je slavné údolí Cihuatán, ve kterém stávalo stejnojmenné mayské město. V překladu z místního jazyka znamená tento název “zem za spící ženou“. Odkazuje na starou legendu, která praví, že zdejší údolí obdařila úrodnou půdou a hojností bohyně stejného jména. Už máyové zde začali pěstovat cukrovou třtinu. V kombinaci se zdejší čistou vodou tak dnes tvoří hlavní ingredience rumů této značky.

Zdejší destilerie byla založena v roce 2004. A je postavena na udržitelné výrobě. Například energii si vyrábí z vylisovaných zbytků cukrové třtiny. Každý krok výrobního procesu, od sazenic cukrové třtiny přes fermentaci a destilaci třtinového sirupu a melasy až po lahvování je pod velmi pečlivým dohledem. Místní master blender Gabriela Ayala vytváří jedinečné rumy inspirované mayským odkazem.

Rum Cihuatán Folklore Single Barrel

Edice Folklore je novou řadou vybraných single barelů a v překladu znamená lidé (Folk) a příběh (Lore). Vycházet bude v jednotlivých kapitolách. První z nich je Creación, která byla inspirovaná mayskou legendou o stvoření světa. Zajímavostí je, že z celkových 13 sudů získalo 3 sudy Česko.

Rum Cihuatán Folklore zrál 17 let. V poslední fázi ležel v sudu z amerického dubu po sherry oloroso. Je typický aromatickými tóny kadidla, pomerančové kůry, bobkového listu, dubu či karamelu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rumy
Stáří: 10 - 19 letý rum
Země původu: El Salvador
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Potřebujete poradit?

Poradíme vám s výběrem
+420 737 210 513 (po-pá 9:00 - 16:00)

Exkluzivní
investiční lahve
Doprava,
zdarma nad 1500 Kč
Bezpečné balení
vašeho nákupu
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

Zabezpečit si budoucnost. Pro sebe, pro svou rodinu a jednou se mít královsky dobře. To zní jako rajská hudba, že? Investice do zlata nebo akcií je dnes už ale ohraná nota. Co využít investice do alkoholu? Do něčeho hmatatelného, na co se můžete denně dívat i obdivovat a co udělá z vašeho obýváku nejoblíbenějšího místo? Využijte potenciál investičního alkoholu a začněte budovat své portfolio už dnes s limitovanými lahvemi od Trhalky.